Chrzest Święty dziecka – 6 pomysłów na prezent

Dla wielu osób chrzciny są ważnym momentem, który wprowadza dziecko do wspólnoty Kościoła. W ten istotny dzień warto podarować dziecku pamiątkę, która na zawsze będzie przypominać mu zarówno o dniu chrztu, jak i o Tobie. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na ten wyjątkowy prezent, zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Medalik i łańcuszek na Chrzest Święty

Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – najczęściej łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z portretem Matki Boskiej, świętych bądź z krzyżem. Upominek tego typu zwykle będzie użytkowany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją trwałą wartość.

Ilustrowane Pismo Święte jako prezent

Przekazana prostymi słowami i urozmaicona ślicznymi ilustracjami Biblia, za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłodszych lat, dziecko oswoi się z historiami z życia Jezusa oraz pozna inne biblijne historie. Warto zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, które polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie i często czytać oraz przeglądać obrazki.

Liczy się także forma – duże rozmiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś małe książeczki można zabrać ze sobą na przykład na Mszę do kościoła. Jeśli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wówczas najlepszym pomysłem na prezent będzie właśnie taka forma.

Modlitewnik jako prezent na Chrzest Święty

Książeczka, dzięki której dziecko pozna pierwsze modlitwy, ma duże znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o tradycyjny modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę podobną do Biblii dla dzieci. Istnieją dodatkowo serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną możliwością jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest naprawdę dużo.

Maskotka patron – pluszowy przyjaciel dziecka

Nowatorski sposób na upominek i stworzenie swoistej więzi między dzieckiem i jego patronem z Chrztu Świętego. Tego typu prezent może stać się ulubioną zabawką oraz przyjacielem malucha. Niektóre wydawnictwa i sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednak w sytuacji kiedy patronem jest mniej popularny święty, można odszukać w sieci osoby, jakie tworzą pluszowe (lub szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Obrazek ścienny na Chrzest Święty 

W tym przypadku ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Możesz sam wykonać obrazek lub zlecić go polecanemu artyście. W tym przypadku sprawdzi się także rzeźba, rysunek lub rycina. Aby dopełnić całość prezentu, koniecznie na odwrocie lub od spodu zamieść dedykację, datę i podpisz się, aby ten element na zawsze kojarzył się z Tobą i tym wielkim dniem. Ten prezent będzie również piękną ozdobą pokoju dziecka.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Elżbieta Jakubowska

Komentarze

Emil Krupa

Ja zawsze staram się dać jakiś drobny upominek, który później będzie wspomnieniem tego dnia.

2022-04-21
0 0

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Dla wielu osób chrzciny są ważnym momentem, który wprowadza dziecko do wspólnoty Kościoła. W ten istotny dzień warto podarować dziecku pamiątkę, która na zawsze będzie przypominać mu zarówno o dniu chrztu, jak i o Tobie. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na ten wyjątkowy prezent, zapoznaj się z naszymi propozycjami.Medalik i łańcuszek na Chrzest ŚwiętyJednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – najczęściej łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z portretem Matki Boskiej, świętych bądź z krzyżem. Upominek tego typu zwykle będzie użytkowany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją trwałą wartość.Ilustrowane Pismo Święte jako prezentPrzekazana prostymi słowami i urozmaicona ślicznymi ilustracjami Biblia, za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłodszych lat, dziecko oswoi się z historiami z życia Jezusa oraz pozna inne biblijne ...