E-marketing - dlaczego tak bardzo zyskuje na popularności?

Osoby, które zajmują się marketingiem internetowym, z każdej strony zasypują nas hasłami typu: SEO, SEM, video marketing, pozycjonowanie... Ale o co właściwie w tym wszystkim chodzi i jak się do tego zabrać? Czy warto inwestować w marketing w Internecie? W dzisiejszych czasach większość firm przenosi swoje działania do sieci, gdyż spora ilość grup docelowych właśnie w sieci robi zakupy. Mądry przedsiębiorca nie będzie chował się przed potencjalnymi klientami i pójdzie za ich śladem. 

Jakie kanały przekazu wykorzystać do e-reklamy?

  • Facebook,
  • Instagram,
  • Blog.

Wymienione kanały przekazu należą do najpopularniejszych oraz na pewno skutecznie wpłyną na przebieg całego procesu. Wszystko zależy od nas, w jaki sposób zaczniemy działać. E-marketing zapewnia nam wiele, ponieważ jesteśmy w stanie być w biernym kontakcie z odbiorcą, czyli Klientem, nawet 24 h na dobę. Nie ma potrzeby nawet prowadzić z nim żadnej komunikacji.

Wystarczy jedynie, że poinformujemy społeczność internetową np. poprzez dodanie postu. Powinniśmy pamiętać, że tak właściwie należy pisać lub wklejać to, co Konsument chce zobaczyć. Nadzwyczaj ważne jest, żeby unikać wulgaryzmów. Ma prawo to być odebrane dwuznacznie i w ten sposób stracimy naszych klientów.

Warto być też kulturalnym w trakcie naszych działań. Jesteśmy w stanie też wzmocnić naszą więź z Konsumentem w niezwykle łatwy sposób: wystarczy wejść w pozytywną interakcję np. poprzez odpowiedź na komentarz czy też na zadane zapytanie. Ludzie to doceniają.

Jak wdrożyć działania e-merketingowe?

W każdej dziedzinie ważny jest cel. To cel prowokuje nas do działania. Kiedy już jasno go określimy to z pewnością prędzej uda nam się dojść do mety. Powinniśmy zastanowić się w głównej mierze nad tym, do kogo będzie skierowany nasz projekt oraz kto będzie naszym prawdopodobnym odbiorcą.

Warto przyjrzeć się temu wszystkiemu z boku oraz wskazać grupę np. na podstawie wykształcenia. Inny będzie e-marketing adresowany do młodych ludzi, a jeszcze inny do ludzi starszych lub potrzebujących np. pomocy. Kiedy już zdefiniujemy naszego Klienta, określmy kanał, z którego skorzystamy. Może być to Facebook, Instagram, a nawet YouTube.

Możemy przeprowadzić wstępny rekonesans i odpowiedzieć sobie na pytanie, który kanał będzie najlepszy dla branży, w której działamy, gdzie jest najwięcej osób zaintrygowanych naszym projektem. Nie musimy też ograniczać naszej aktywności do jednego kanału. Możemy poszerzać nasze działania i być aktywnym na wielu płaszczyznach.

Co może dać nam e-reklama?

Wiele osób stawia znak równości między marketingiem a promocją. Jest to jednak spore uogólnienie, gdyż na marketing składają się inne działania i stawia się mu zdecydowanie więcej oczekiwań. Do najważniejszych zaliczyć można: komunikację z rynkiem docelowym, przygotowanie skutecznych strategii wprowadzenia produktów i usług na rynek, analiza sprzedaży, obserwacja zachowań klientów i wprowadzenie odpowiednio szybko zmian w sposobie promocji. 

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Brunon Piotrowski

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Osoby, które zajmują się marketingiem internetowym, z każdej strony zasypują nas hasłami typu: SEO, SEM, video marketing, pozycjonowanie... Ale o co właściwie w tym wszystkim chodzi i jak się do tego zabrać? Czy warto inwestować w marketing w Internecie? W dzisiejszych czasach większość firm przenosi swoje działania do sieci, gdyż spora ilość grup docelowych właśnie w sieci robi zakupy. Mądry przedsiębiorca nie będzie chował się przed potencjalnymi klientami i pójdzie za ich śladem. Jakie kanały przekazu wykorzystać do e-reklamy? Facebook, Instagram, Blog.Wymienione kanały przekazu należą do najpopularniejszych oraz na pewno skutecznie wpłyną na przebieg całego procesu. Wszystko zależy od nas, w jaki sposób zaczniemy działać. E-marketing zapewnia nam wiele, ponieważ jesteśmy w stanie być w biernym kontakcie z odbiorcą, czyli Klientem, nawet 24 h na dobę. Nie ma potrzeby nawet prowadzić z nim żadnej komunikacji.Wystarczy jedynie, że po...