Jak bezpiecznie korzystać z telefonu w aucie? Wybierz odpowiedni uchwyt do telefonu

Trudno byłoby obecnie znaleźć osobę, która nie korzysta z telefonu komórkowego. Zadomowiły się one na dobre w naszym codziennym życiu, mamy je przy sobie praktycznie cały czas. Nie używamy ich już też tylko do wykonywania połączeń, są swego rodzaju drogowskazami, a coraz to nowe możliwości powodują, że komórka to nasz mały osobisty komputer. Nie zawsze jest możliwe rozstać się z telefonem podczas prowadzenia samochodu, co jest wielce niebezpieczne, dlatego warto pomyśleć o kupnie uchwytu na telefon.

Czego nie należy robić z telefonem podczas jazdy samochodem?

Zapewne każdy z nas używał telefonu podczas prowadzenia auta, np. jako urządzenia GPS. Jeżeli telefon połączony był z komputerem naszego samochodu czy też umieszczony w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to odpowiednio. Często jednak lekceważymy ewentualne niebezpieczeństwa oraz wykorzystujemy smartfony w inny sposób.

Bardzo niebezpieczne jest opieranie komórek o zegary za kierownicą. W przypadku potrzeby wykonania gwałtownych manewrów niezabezpieczony w żaden sposób smartfon może upaść i spowodować utratę koncentracji kierowcy. Normalnym odruchem będzie chęć podniesienia go w trakcie jazdy. Nasze urządzenie może się łatwo uszkodzić uderzając o twarde podzespoły auta, a w trakcie jazdy zasłaniać nam istotne informacje dotyczące prędkości, z jaką jedziemy, czy temperatury silnika. Umieszczanie komórek na desce rozdzielczej bądź w konsoli samochodu to również kiepski pomysł.

Koszt uchwytu samochodowego na telefon

Na rynku pełno jest różnego rodzaju rozwiązań. Różnią się sposobem montażu, zastosowanymi materiałami i jakością wykonania. Z tego względu ceny tego typu akcesoriów wahają się od paru złotych do nawet przeszło 300 złotych. Każdy uchwyt będzie lepszym wyjściem aniżeli trzymanie telefonu w dłoniach, lub luźno leżącego na desce rozdzielczej.

Możemy nabyć uchwyt przeznaczony do konkretnego typu telefonu. Większość rozwiązań jest jednak uniwersalna i można je dopasować do wymiarów naszej komórki. Wskazane jest jednak sprawdzić połączenie przed zakupem uchwytu.

Co ma duże znaczenie podczas zakupu uchwytu samochodowego na telefon?

Szeroki wybór uchwytów nie ułatwia wyboru tego jednego, najlepszego. Dobrze jest wiedzieć, na czym skoncentrować się w trakcie przeglądania oferty, aby być zadowolonym z zakupu. Przede wszystkim należy postawić na jakość. Porządnie wykonany uchwyt może służyć przez długie lata. Nie powinno się myśleć, że cena świadczy o jakości. Uchwyty za mniej niż 50 złotych w wielu sytuacjach odznaczać będą się idealną jakością, a nie my wydamy dużo. Aby rozpoznać dobrej jakości produkt nie trzeba być specjalistą. Trzymając uchwyt do telefonu w rękach, łatwo wyczujemy, który jest wart zakupu. Powinien być przyjemny dla oka oraz w dotyku. Elastyczny na tyle, aby nie pękł przy próbach jego wygięcia z przeciętną siłą.

Niezmiernie ważny jest również, montaż sprawdźmy, czy mechanizm do montowania porusza się sprawnie. Przy wyborze odpowiedniego uchwytu możemy zdać się na intuicję. Udanych i przemyślanych zakupów.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Paweł Kołodziej

Komentarze

Jerzy Borowski

Dzięki odpowiedniemu uchwytowi mogę teraz bezpiecznie korzystać z telefonu.

2022-04-22
0 0

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Trudno byłoby obecnie znaleźć osobę, która nie korzysta z telefonu komórkowego. Zadomowiły się one na dobre w naszym codziennym życiu, mamy je przy sobie praktycznie cały czas. Nie używamy ich już też tylko do wykonywania połączeń, są swego rodzaju drogowskazami, a coraz to nowe możliwości powodują, że komórka to nasz mały osobisty komputer. Nie zawsze jest możliwe rozstać się z telefonem podczas prowadzenia samochodu, co jest wielce niebezpieczne, dlatego warto pomyśleć o kupnie uchwytu na telefon.Czego nie należy robić z telefonem podczas jazdy samochodem?Zapewne każdy z nas używał telefonu podczas prowadzenia auta, np. jako urządzenia GPS. Jeżeli telefon połączony był z komputerem naszego samochodu czy też umieszczony w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to odpowiednio. Często jednak lekceważymy ewentualne niebezpieczeństwa oraz wykorzystujemy smartfony w inny sposób.Bardzo niebezpieczne jest opieranie komórek o zegary za kierownic...