Skuteczna i sprawna sprzedaż mieszkania!

Rynek nieruchomości mieszkań obfituje w najrozmaitsze mieszkania, które są w różnym standardzie. Ty masz piękne i zadbane lokum, więc powinno się sprzedać szybciej. Jednak chętnych brakuje! Zastanawiasz się, jak możesz skutecznie sprzedać mieszkanie, ale odpowiedź nie jest prosta, ponieważ temat mieszkań jest dość skomplikowany! Dzisiaj przychodzimy z pomocą, a nasze wskazówki doradzą Ci, jak wyróżnić się w gąszczu ofert i sprzedać szybciej swoje mieszkanie!

Wycena nieruchomości oraz formalności, które należy dopełnić!

Gdy myślimy o odpowiednio przeprowadzonej transakcji, musimy przygotować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początku sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości. Zdarza się, że podmiot sprzedaży posiada kilku właścicieli lub postępowanie spadkowe nie zostało jeszcze zakończone. Istotna jest poprawna analiza dokumentu nabycia praw do mieszkania. Kolejna rzecz, którą każdy myślący na serio o transakcji ma obowiązek zrobić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych związanych ze sprzedażą oraz pieniędzmi, jakie za nią otrzymamy. Można się przed tym uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy kupiliśmy mieszkanie oraz po jakim czasie je zbywamy, jaką cenę chcemy uzyskać oraz na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze.

Kiedy dopełnimy wyżej opisanych formalności powinniśmy zastanowić się nad wyceną naszej nieruchomości. Warto zastanowić się nad prawdopodobną grupą docelową, którą może zaciekawić nasze mieszkanie oraz ile pieniędzy może ona poświęcić na jego zakup! Pozwoli nam to nie tylko ustalić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale również specyfikę ogłoszenia, które w największym stopniu może ich zachęcić do pozostania na nim dłużej, a może nawet do zadzwonienia do nas i umówienia się na wizytę. Określmy, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie? Jak wygląda lokalizacja? Czy zlokalizowana jest przy głównej drodze, bądź na uboczu? Od kiedy jest oddane do zamieszkania? W jakim jest standardzie? Ile lat ma budynek, w którym znajduje się nasze mieszkanie? Należałoby sprawdzić ceny mieszkań o analogicznym wykończeniu, lokalizacji, jak również czy ich ceny w tej chwili rosną, czy spadają? Jest to trudne zadanie, dlatego bardzo pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Przygotowaliśmy najważniejsze dokumenty, wyznaczyliśmy cenę, znamy mniej więcej ewentualnych nabywców, więc nadszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości i dostarczenie jak najbardziej pozytywnych wrażeń osobom oglądającym. Podstawową czynnością jest jego dogłębne wysprzątanie, naprawienie felernych akcesoriów i usterek, na przykład wymiana żarówek. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, w związku z tym usuń wszystkie nadliczbowe akcesoria dotychczasowych lokatorów. Odmaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników, ulegają zabrudzeniom. Doda to mieszkaniu świeżości oraz zyska ono wizualnie na wielkości. Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki oraz wynieś śmieci.

Sprawdź, czy instalacje wodne oraz elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych mieszkańców, ale również dla swojego spokoju oraz komfortu. W trakcie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym mieszkańcom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeśli potencjalni kupcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, gdy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest uproszczona. Wystarczy pobieżne posprzątanie. Gdy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Zareklamuj ofertę sprzedaży mieszkania w sieci!

Możemy publikować ofertę, ale gdy nie uczynimy tego prawidłowo, jest duża szansa, że przepadnie ona w gąszczu setek ofert emitowanych  każdego dnia do sieci Do właściwej promocji potrzebujemy odpowiedniej reklamy, dzieki której wzrośnie ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale dodatkowo ilość zapytań, telefonów i maili zwiększających szansę na znalezienie odpowiedniego kupca.

Jak skontaktować się ze sprzedającym mieszkanie oraz jak negocjować nieruchomość?

Dla ułatwienia kontaktu z potencjalnym nabywcą podajmy dni i godziny, w których jesteśmy osiągalni. Dzięki temu zainteresowany spokojnie się do nas dodzwoni, a my będziemy mieli czas na rozmowę. Zawsze bądź miły i kulturalny podczas rozmowy, nie daj się ponieść emocjom, szczególnie gdy dojdzie do negocjacji! Nie spiesz się i zachowaj spokój. Zawsze też możesz poprosić o kilka dni na zastanowienie się!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Nikodem Kwiatkowski

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów

Rynek nieruchomości mieszkań obfituje w najrozmaitsze mieszkania, które są w różnym standardzie. Ty masz piękne i zadbane lokum, więc powinno się sprzedać szybciej. Jednak chętnych brakuje! Zastanawiasz się, jak możesz skutecznie sprzedać mieszkanie, ale odpowiedź nie jest prosta, ponieważ temat mieszkań jest dość skomplikowany! Dzisiaj przychodzimy z pomocą, a nasze wskazówki doradzą Ci, jak wyróżnić się w gąszczu ofert i sprzedać szybciej swoje mieszkanie!Wycena nieruchomości oraz formalności, które należy dopełnić!Gdy myślimy o odpowiednio przeprowadzonej transakcji, musimy przygotować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początku sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości. Zdarza się, że podmiot sprzedaży posiada kilku właścicieli lub postępowanie spadkowe nie zostało jeszcze zakończone. Istotna jest poprawna analiza dokumentu nabycia praw do mieszkania. Kolejna rzecz, którą każdy myślący na serio o trans...