Jak zorganizować wyjazd po parkach narodowych w USA i na co zwrócić uwagę?

Jeśli masz w planach podróżować po USA, a szczególnie oglądać parki narodowe, ten tekst zdecydowanie jest dla Ciebie. Nasze wskazówki przydadzą Ci się w organizacji wycieczki: noclegu, transportu oraz wyboru rezerwatów. Zapoznaj się z naszymi poradami, szczególnie jeśli nigdy nie byłeś w Stanach Zjednoczonych, ponieważ wiele rzeczy może Cię zaskoczyć.

Jaki transport po USA jest najbardziej opłacalny?

Wypożyczenie samochodu to kluczowa sprawa jeśli chodzi o podróżowanie po parkach narodowych – w końcu musisz się jakoś między nimi przemieszczać. :) W USA nie ma odpowiedniej alternatywy dla własnego auta, transport publiczny jest bardzo słabo rozwinięty. Dlatego załatwienie spraw związanych z wypożyczeniem auta to kluczowa sprawa.

Po pierwsze powinno się zadać sobie parę pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wypożyczyć auto, oraz w którym je zwrócić. Powinno się zwrócić uwagę, że zwrócenie wypożyczonego auta w innym miejscu często wiąże się z większymi kosztami. Prócz tego ważne jest wykupienie właściwego ubezpieczenia.

Dodatkowo powinno się pamiętać, że kierować samochodem może jedynie ta osoba, na którą zostanie ono wynajęte, żeby dzielić się jazdą, należy pamiętać o opłaceniu pozwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym podstawową sprawą jest długość trasy, czyli na jak długo należy wypożyczyć samochód.

Wypożyczenie auta w USA – jak to wygląda?

Proces wynajęcia auta w Stanach Zjednoczonych może wydawać się trudny, ale tylko wówczas kiedy nie będziesz stosownie przygotowany. Aby uniknąć przepłacania za wypożyczenie i dodatkowych opłat bądź kar wynikających z niewiedzy, powinno się wcześniej odpowiedzieć sobie na wymienione wcześniej pytania i wybrać właściwe auto na swoją wymarzoną podróż.

Parki Narodowe w USA – które musisz zobaczyć?

Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych to zdecydowanie cudowne oraz warte obejrzenia miejsca na zachodzie! Rozpoczynając podróż z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze naturalnie Las Vegas, Grand Canyon oraz zakończyć w Los Angeles. A jeśli masz więcej czasu „mustsee” jest Zion czy Bryce Canyon w Utah! Możliwości jest sporo i bez trudu można ułożyć świetną trasę ze względnie krótkimi odcinkami pomiędzy parkami.

Wstęp do parków jest w większości wypadków płatny, możemy opłacać wstęp osobno do każdego parku, bądź opłacić karnet America the Beautiful. Jeżeli twój roadtrip jest dość ograniczony czasowo, należałoby zrobić research przed wjazdem do każdego z parków, tak aby wiedzieć, na jakie szlaki powinno się udać i nie marnować zbyt dużo czasu.

Co musisz wiedzieć przed wycieczką?

Na wjeździe otrzymuje się wszystkie informacje dotyczące parku, zwierząt i zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz z nastaniem nowego dnia i kończyć hike tuż przed nadejściem nocy. Należy pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w autach na parkingu, bowiem niedźwiadki są niezwykle sprytne i umieją dostać się nawet do zamkniętego auta :)

Możliwości spania na roadtripie są rozmaite, można zabukować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej czynić to z dużym wyprzedzeniem. Inną opcją jest nocowanie na bezpłatnych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zabukować pokój w motelach, jakich jest dużo na trasie i wcale nie jest to dużo droższe rozwiązanie.

Co spakować na wyjazd do USA?

Jeśli to Twój pierwszy wyjazd do USA, nie do końca wiesz, czego spodziewać się na miejscu. Radzimy, aby z Polski zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy i sprzęt, którego z pewnością nie znajdziesz w USA. Zabranie całego ekwipunku do campingu może przeciążyć bagaż, za którego przelot zapłacisz ogromną kwotę. Przed samą wyprawą dokupisz resztę elementów w hipermarkecie, np. Walmarcie. Warto do listy zakupów dopisać apteczkę, krem z filtrem oraz bidon.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Marlena Zielińska

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów

Jeśli masz w planach podróżować po USA, a szczególnie oglądać parki narodowe, ten tekst zdecydowanie jest dla Ciebie. Nasze wskazówki przydadzą Ci się w organizacji wycieczki: noclegu, transportu oraz wyboru rezerwatów. Zapoznaj się z naszymi poradami, szczególnie jeśli nigdy nie byłeś w Stanach Zjednoczonych, ponieważ wiele rzeczy może Cię zaskoczyć.Jaki transport po USA jest najbardziej opłacalny?Wypożyczenie samochodu to kluczowa sprawa jeśli chodzi o podróżowanie po parkach narodowych – w końcu musisz się jakoś między nimi przemieszczać. :) W USA nie ma odpowiedniej alternatywy dla własnego auta, transport publiczny jest bardzo słabo rozwinięty. Dlatego załatwienie spraw związanych z wypożyczeniem auta to kluczowa sprawa.Po pierwsze powinno się zadać sobie parę pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wypożyczyć auto, oraz w którym je zwrócić. Powinno się zwrócić uwagę, że...