Kamerzysta ślubny — ile kosztują jego usługi?

Usługi, z których korzystamy podczas ślubu, planowane są praktycznie zawsze przynajmniej z kilkumiesięcznym, bądź nawet rocznym wyprzedzeniem. Wolne miejsca w grafikach profesjonalnych usługodawców zapełniają się bardzo szybko. Dobry kamerzysta z pewnością także nie może narzekać na brak zleceń. Po czym poznać, że mamy do czynienia z zawodowcem? Jak nie pogubić się w gąszczu ofert? Podpowiadamy.

Wybór kamerzysty - co warto wiedzieć?

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien posiadać swoje portfolio, które będzie mógł zaprezentować. Istnieją różne style i techniki kręcenia filmów tak jak i montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio kilku kamerzystów, żeby móc porównać ich sposób pracy oraz wybrać dla siebie odpowiedniego. 

Z jakim wyprzedzeniem zainteresować się usługami kamerzysty?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiej jakości filmowania będziecie chcieli oczekiwać. Generalnie przyjmuje się, że najlepiej rozpocząć poszukiwania już rok przed uroczystością. Nie oznacza to, że jeśli rozpoczniecie poszukiwania późnej, to jesteście na przegranej pozycji. Z całą pewnością ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednak zawężacie sobie pole do manewrowania i narażacie się na większe koszty za taką samą usługę.

Jakie są zadania kamerzysty pod kątem filmu ze ślubu i wesela? 

Dobrze przygotowany kamerzysta powinien mieć dwie dobrej jakości kamery cyfrowe, wraz z odpowiednim oświetleniem i komputerem do montażu filmów.

Doświadczenie kamerzysty jest kwestią, jaką zawsze warto zweryfikować. Przeglądając portfolio kamerzysty, da się z łatwością ustalić, czy filmów weselnych jest zaledwie kilka, czy kilkadziesiąt. Jedno jest pewne – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie też wiedzieć jakiego filmu oczekujecie. Przedyskutowanie wspólnej wizji filmu oraz przedstawienie swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na jakich Wam najbardziej będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam stworzyć bajeczną pamiątkę, z której będziecie mieć radość na długie lata.

Jakie są koszty usług kamerzystów ślubnych?

Kamerzysta oprócz nakręcenia filmu w trakcie uroczystości, musi go jeszcze odpowiednio zmontować. Montaż tego typu filmu może zająć nawet do paru tygodni pracy, który jest oczywiście wliczony w cenę. Należy również pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość i ilość sprzętu użytego do nagrywania. Ceny najczęściej mieszczą się widełkach pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą konkretne oferty, sprawdźcie dokładnie, co otrzymacie w ramach określonej ceny.

Co może świadczyć o tym, że kamerzysta ślubny jest profesjonalny?

Bardzo duża część usługodawców wykonujących wolne zawody, nie ma zarejestrowanych działalności gospodarczych. Oznacza to, że nie wystawiają oni rachunków. Takie osoby działają w warunkach nieuczciwej konkurencji. Nie mają oni kosztów działalności, a więc mogą bardzo mocno operować swoim cennikiem na korzyść klientów. Klientów bardzo często przekonuje to, że ceny usługi takich osób mogą być o 30,40 lub nawet 50% niższe. 

Zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na współpracę z usługodawcą, który prowadzi rzetelną, sprawdzoną firmę z bogatym portfolio, wystawia legalnie umowy, rachunki, a w razie problemów nie "rozpłynie się w powietrzu" i nie zawiesi z nami nagle kontaktu na kilka dni przed ślubem.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Seweryna Baran

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Usługi, z których korzystamy podczas ślubu, planowane są praktycznie zawsze przynajmniej z kilkumiesięcznym, bądź nawet rocznym wyprzedzeniem. Wolne miejsca w grafikach profesjonalnych usługodawców zapełniają się bardzo szybko. Dobry kamerzysta z pewnością także nie może narzekać na brak zleceń. Po czym poznać, że mamy do czynienia z zawodowcem? Jak nie pogubić się w gąszczu ofert? Podpowiadamy.Wybór kamerzysty - co warto wiedzieć?Każdy profesjonalny kamerzysta powinien posiadać swoje portfolio, które będzie mógł zaprezentować. Istnieją różne style i techniki kręcenia filmów tak jak i montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio kilku kamerzystów, żeby móc porównać ich sposób pracy oraz wybrać dla siebie odpowiedniego. Z jakim wyprzedzeniem zainteresować się usługami kamerzysty?Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiej jakości filmowania będziecie chcieli oczekiwać. Generalnie przyjmuje się, że najlepiej rozpocząć po...