Jaką rolę odgrywa rehabilitacja w powrocie do zdrowia pacjentów?

Rehabilitację możemy stosować w wielu przypadkach, w których wymaga się całościowego bądź częściowego powrotu do zdrowia pacjentów po udarze mózgu, wypadkach lub urazach. Jest częstym elementem leczenia konwencjonalnego. Realizuje się ją w specjalistycznym centrum, w szpitalu czy w domu pacjenta, a zależy to od stopnia zaawansowania choroby czy urazu. Jeżeli potrzebne są specjalne urządzenia, to musi być przeprowadzona w szpitalu.

Kiedy stosuje się leczenie prądem?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. Podczas zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Dzięki jej stosowaniu można osiągnąć rewelacyjne rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd oczywiście ma właściwe częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specyficznych elektrod. Zapewne Cię to zdziwi, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom i sprawia, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm oraz rozmaite zwyrodnienia.

Zabieg laseroterapii – kto może z niego skorzystać?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których stosuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z określonego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a często nawet i niewielkich guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu z trudem gojących się ran, owrzodzeń, jak również utrwalaniu przeszczepów skóry! Dzięki laseroterapii można także się pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

Krioterapia – czym jest i na co pomaga?

Zabiegi leczenia zimnem są bardzo cenione przez wzgląd na swoją skuteczność. Potrafią łagodzić zmiany zwyrodnieniowe, pomagają w stanach depresyjnych czy w osteoporozie. Doskonale pomagają pacjentom po urazie sportowym lub wypadku. Stosuje się je również w odnowie biologicznej. Możliwości krioterapii są duże. Ważne, aby nie podejmować leczenia na własną rękę, tylko w ścisłej współpracy z lekarzem prowadzącym!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Eleonora Baranowska

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Rehabilitację możemy stosować w wielu przypadkach, w których wymaga się całościowego bądź częściowego powrotu do zdrowia pacjentów po udarze mózgu, wypadkach lub urazach. Jest częstym elementem leczenia konwencjonalnego. Realizuje się ją w specjalistycznym centrum, w szpitalu czy w domu pacjenta, a zależy to od stopnia zaawansowania choroby czy urazu. Jeżeli potrzebne są specjalne urządzenia, to musi być przeprowadzona w szpitalu.Kiedy stosuje się leczenie prądem?Elektroterapia polega na leczeniu prądem. Podczas zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Dzięki jej stosowaniu można osiągnąć rewelacyjne rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd oczywiście ma właściwe częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specyficznych elektrod. Zapewne Cię to zdziwi, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować si...