Kryptowaluty - jak prawidłowo inwestować w ten instrument finansowy?

Czy myślałeś kiedykolwiek o tym, aby zacząć inwestować w kryptowaluty? W głowie niedoświadczonych osób zapewne po takim pytaniu zapali się czerwona lampka. Dużo osób kojarzy ten temat z ryzykiem utraty kapitału. Wynika to za tego, że często słyszy się o znacznych wahaniach kursów elektronicznych aktywów. Czy są jakieś ogólne zasady, jakimi należy kierować się, aby osiągać zadowalające wyniki na rynku? Podstawą jest wiedza oraz umiejętne zarządzanie kapitałem. Sprawdź, jakie kryptowaluty będą królowały na rynku w 2022 roku.

Bitcoin (BTC)

Ta kryptowaluta jest aktualnie najpopularniejsza na świecie i tytułowana jest królem czy też królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest doskonałą alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, chroniąc się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej i zaliczając solidny rozkwit. W dodatku zachowania profesjonalnych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w głowach ludzi jako ten pierwszy oraz najwięcej ludzi o nim słyszało, co powoduje, że obecnie możemy spodziewać się, że jego pozycja nie osłabnie, a wręcz prognozy analityków są jednomyślnie, co do astronomicznych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Ethereum (ETH)

Nie dość, że też zaliczyła znakomite wyniki w 2020 roku, to według fachowców jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza aniżeli wcześniej przytoczonej waluty, jednakże zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas optymalizowany oraz rozwijany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo duża część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że powinno się rozważyć zakup tej waluty do swojego portfela.

Ripple (XRP)

Ta wirtualna waluta została wytworzona jako inne rozwiązanie dla tradycyjnych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem ogromnej liczby instytucji finansowych, w szczególności banków centralnych, a od niedawna największy bank w Indiach i drugi co do potęgi w USA zaczęły używać technologii RippleBlockchain. Ponadto od pewnego czasu narasta wsparcie Komisji Europejskiej, która angażuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej polepsza perspektywy tej waluty.

Jaki jest najlepszy czas na zakup kryptowalut?

Wahania cen na rynku kryptowalut to najważniejsza cecha, z jaką się spotkasz. Założenie na tym rynku jest w sumie powszechnie znane, gdyż odnosi się to starego, znanego powiedzenia "tanio kup, drogo sprzedaj". W pewnym sensie można zasadę tą zastosować także na rynku kryptowalut. Większość inwestorów czeka, aż cena osiągnie minimalny próg, aby dokonać zakupu coinów, a następnie oczekuje, że wartość zacznie szybować do góry, tak aby można było sprzedać kryptowalutę z zyskiem.

Jest to bardzo proste podejście do rynku. Należy jednak mieć na uwadze, że taka analiza ma charakter czysto spekulacyjny. Nigdy nie wiemy tego, jak daleko w dół może zejść cena, a wtedy łatwo jest odnotować straty. Nie każdy potrafi utrzymać emocje na wodzy, aby przeczekać cierpliwie korektę na rynku.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Gabriela Kucharska

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Czy myślałeś kiedykolwiek o tym, aby zacząć inwestować w kryptowaluty? W głowie niedoświadczonych osób zapewne po takim pytaniu zapali się czerwona lampka. Dużo osób kojarzy ten temat z ryzykiem utraty kapitału. Wynika to za tego, że często słyszy się o znacznych wahaniach kursów elektronicznych aktywów. Czy są jakieś ogólne zasady, jakimi należy kierować się, aby osiągać zadowalające wyniki na rynku? Podstawą jest wiedza oraz umiejętne zarządzanie kapitałem. Sprawdź, jakie kryptowaluty będą królowały na rynku w 2022 roku.Bitcoin (BTC)Ta kryptowaluta jest aktualnie najpopularniejsza na świecie i tytułowana jest królem czy też królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest doskonałą alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, chroniąc się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej i zaliczając solidny rozkwit. W dodatku zachowania profesjonalnych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania...