Pielęgnacja trawnika i potrzebne do tego narzędzia!

Często, kiedy nadchodzi wiosna, przypominamy sobie o koniecznych obowiązkach na dworze, które trzeba wykonać. Tu są potrzebne chęci, ponieważ czynności w ogrodzie są powtarzalne, a nie każdy lubi to robić. Zazwyczaj posiadamy również trawnik, który tak samo wymaga od nas systematycznej pielęgnacji, a pomóc w tym mogą nam narzędzia ogrodowe, które dzisiaj polecamy w naszym poniższym artykule! Zapraszamy gorąco.

Istotne znaczenie w pielęgnacji trawnika ma kosiarka!

Absolutną podstawą, w którą musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniejszy teren trawnika, tym inny model kosiarki będzie nam niezbędny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczająca będzie kosiarka bębnowa. Do względnie większych terenów przyda nam się kosiarka elektryczna, jednak trzeba mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych świetnie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsza spomiędzy wszystkich, ale za to najbardziej efektywna. Warto zastanowić się nad kosiarką, która posiada opcję mulczowania zgromadzonej trawy, innymi słowy – maksymalnego rozdrabniania zbioru oraz dystrybuowania go na skoszonej nawierzchni. Jest to doskonała opcja do zastąpienia kompostownika i nieużywania dzięki temu dodatkowego sztucznego nawozu.

Co to jest aerator i jakie są korzyści jego używania?

O ile zależy nam na równej i bujnej nawierzchni trawnika, powinno się zaopatrzyć w aerator. Jest to pomysłowe urządzenie wyposażone we wbudowane ostre kolce (niekiedy napotyka się również zintegrowane metalowe rurki), które przemieszczając się po nawierzchni trawy, wbijają się w glebę, tym samym ją natleniając. Dzięki temu trawa porządniej rośnie, albowiem ma więcej powietrza, a jej korzenie zyskują więcej przestrzeni do rozwoju. Względnie nowym udogodnieniem są również specjalne nakładki na buty do natleniania trawnika. Polegają na tym, że wkładamy na swoje buty nakładki wyglądające poniekąd jak korki u piłkarzy i poprzez przechadzanie się po trawie, napowietrzamy ją.

Jakie korzyści dla pielęgnacji trawnika wnosi wertykulator?

Pokrewnym narzędziem do aeratora jest wertykulator, jednakże fundamentalna różnica jest taka, że wertykulator ma w sobie ostrza, które przesuwając się po nawierzchni trawy, wyciągają wszystko to, co najsłabiej ukorzenione, a więc w większości wypadków po prostu chwasty oraz uschnięte źdźbła. Narzędzie świetnie sprawdza się po sezonie jesienno-zimowym, gdy trawa częstokroć jest w gorszym stanie. Trawnik po takim zabiegu najczęściej nie wygląda nazbyt prezentacyjnie, niemniej nie należy się tym przejmować, gdyż trawa musi wypocząć i nabrać miejsca do powtórnego wzrostu.

Jakie zastosowanie ma podkaszarka w pielęgnacji trawnika?

Nie wszędzie zdołamy dotrzeć z kosiarką, nawet tą najmniejszą. Są takie miejsca w naszym ogrodzie, jak przerwy pomiędzy skalniakami, skarpy oraz górki, gdzie po prostu kosiarka nie wjedzie. W tym celu używamy podkaszarki, która w niektórych mniejszych ogrodach może w zupełności wystarczyć jako jedyny robot koszący, albowiem nadaje się doskonale na małe połacie trawiaste. Poza tym skosimy nią także wysokie pędy i trawy.

Nożyce ogrodowe w pielęgnacji trawnika – jak mają zastosowanie?

W momencie, kiedy kosimy trawnik, to często zdarza się tak, że przy rabatach ogrodowych, otoczonych kostką granitową znajdują się nieskoszone kępy trawy. To samo dotyczy murków i ławek, gdzie pozostaje niedocięta trawa. Jeśli bardzo nam przeszkadza trawnik w takim stanie, to należy kupić nożyce koszące ręczne bądź elektryczne, co pozwoli nam go wyrównać. Z wykorzystaniem powyższych narzędzi, będziemy mogli cieszyć oko nieskazitelnym trawnikiem!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Gabriel Jaworski

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Często, kiedy nadchodzi wiosna, przypominamy sobie o koniecznych obowiązkach na dworze, które trzeba wykonać. Tu są potrzebne chęci, ponieważ czynności w ogrodzie są powtarzalne, a nie każdy lubi to robić. Zazwyczaj posiadamy również trawnik, który tak samo wymaga od nas systematycznej pielęgnacji, a pomóc w tym mogą nam narzędzia ogrodowe, które dzisiaj polecamy w naszym poniższym artykule! Zapraszamy gorąco.Istotne znaczenie w pielęgnacji trawnika ma kosiarka!Absolutną podstawą, w którą musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniejszy teren trawnika, tym inny model kosiarki będzie nam niezbędny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczająca będzie kosiarka bębnowa. Do względnie większych terenów przyda nam się kosiarka elektryczna, jednak trzeba mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych świetnie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest n...