Laptop, a praca biurowa - Wybór odpowiednie laptopa

Do wykonywania podstawowych obowiązków biurowych postawmy na komfort użycia i funkcjonalność laptopa. Te czynniki są najistotniejsze w codziennej pracy. Zazwyczaj potrzebujemy przemieszczać się z naszym laptopem, dlatego ważne jest, żeby był wykonany z trwałych materiałów. Skupmy się na jego łatwej obsłudze i możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych, które w znacznym stopniu ułatwią naszą pracę. O innych zaletach laptopów, piszemy poniżej.

Co musi mieć laptop, aby nadawał się do pracy w biurze?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Jak zadbać o komfort pracy kupując laptopa  biurowego?

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Dodatkowe urządzenia ułatwiające prace przy laptopie

W czasie pracy z laptopem często będziemy zmuszeni podpiąć do niego pewne urządzenia peryferyjne. Kiedy nasz dzień pracy jest długi, powinniśmy wyposażyć się w większy monitor, myszkę i klawiaturę. Niektóre dane dostarczane mogą nam być na fizycznych nośnikach w postaci płyt CD lub pendrive’ów. W czasie prezentacji pomocny może okazać się kabel HDMI, który podłączymy do rzutnika cyfrowego.

Najprostsze, dostępne na rynku laptopy, dzięki możliwości podłączenia do nich dodatkowych urządzeń, zyskują wiele funkcji, za które nie trzeba nadpłacać. Wejścia na wtyczki pozwolą na wykorzystanie komputera do maximum. To, co każdy ceni sobie w pracy, to wydajność i czas na nią poświęcony. Jedno i drugie możemy uzyskać dzięki zastosowaniu wyżej wymienionych rozwiązań.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Mirosław Laskowski

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Do wykonywania podstawowych obowiązków biurowych postawmy na komfort użycia i funkcjonalność laptopa. Te czynniki są najistotniejsze w codziennej pracy. Zazwyczaj potrzebujemy przemieszczać się z naszym laptopem, dlatego ważne jest, żeby był wykonany z trwałych materiałów. Skupmy się na jego łatwej obsłudze i możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych, które w znacznym stopniu ułatwią naszą pracę. O innych zaletach laptopów, piszemy poniżej.Co musi mieć laptop, aby nadawał się do pracy w biurze?Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywa...