W jaki sposób wybrać zdrowe produkty do swojego jadłospisu?

O tym, że zdrowe jedzenie jest niezmiernie ważne, słyszymy już od lat. Co jednak oznacza to w praktyce? Czym jest zdrowa żywność? Czy istnieją specjalne produkty, które warto na stałe wprowadzić do swojej diety? Jakich argumentów użyć, aby przekonać swoją rodzinę do pielęgnowania dobrych nawyków żywnościowych. Warto zacząć od kilku niewielkich zmian, aby wspomagać swoje zdrowie od wewnątrz. Poniżej wymieniamy kluczowe produkty.

Jakie są największe zalety imbiru?

To jest przyprawa, która posiada wartościowe dla zdrowia właściwości lecznicze. Należy go używać, kiedy borykasz się ze stanami zapalnymi dróg oddechowych. Ma też właściwości pomagające przy przejawach choroby lokomocyjnej. Genialnie sprawdza się też przy wspomaganiu leczenia różnych przeziębień albo grypy. 

Imbir pomaga złagodzić również bolesne miesiączkowanie! Można go stosować na różne sposoby. Jako dodatek do potraw, jako napar albo nalewkę. Nasz pomysł to zalać kawałki obranego imbiru gorącą wodą, do letniego naparu dodać łyżkę miodu i sok wyciśnięty z połowy cytryny. Pij taki napój każdego dnia, a zdecydowanie zobaczysz efekty!

Dobroczynne działanie siemienia lnianego na organizm 

Zawiera stosunkowo dużo oleju i związków śluzowych. W jego skład wchodzi również białko, kwasy organiczne, enzymy, minerały, a szczególnie zadowalająca ilość błonnika pokarmowego. Siemię lniane można bez zastanowienia określić mianem superfood. Wykorzystanie siemienia lnianego na pewno jest pomocne przy gubieniu kilogramów, problemach z wypróżnianiem, a także duszącym kaszlu. Te malutkie ciemne i specyficzne ziarenka mają też przeciwnowotworowe właściwości. Należy więc stosować siemię regularnie! 

Jaki jest wpływ kurkumy na zdrowie?

Jest przyprawą, którą wykorzystuje się od bardzo dawna. Tworzy ona podstawę dużej części azjatyckich dań. Poza oryginalnym smakiem nie można pominąć jej działania prozdrowotnego. Spożywanie kurkumy wzmacnia działanie układu immunologicznego. Jest ona także korzystna w profilaktyce przeciwnowotworowej. Doskonale wspiera układ pokarmowy i stabilizuje jego działanie. Wykazuje silne działanie w walce ze stanami zapalnymi. Jest skuteczną bronią w przypadku grzybicy oraz w walce z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Kurkumę powinny stosować osoby, które mają problem z zapaleniem zatok. Przyprawa wspaniale radzi sobie z rozrzedzaniem śluzu, więc o wiele łatwiej jest je przeczyścić. 

Naturalny antybiotyk — czosnek

Czosnek to taka przyprawa, obok której nie da się przejść obojętnie. Ma zdecydowany, intensywny zapach, który niektórych odrzuca, a innych z kolei zachwyca. Można dodawać go do potraw mięsnych, warzywnych, do zup, a także sosów. Jakie są jego zalety? Oczywiście podkreśla on smak dań i nadaje im ostrości. Najważniejsze jest jednak to, jak wpływa on na nasze zdrowie. Jego lecznicze właściwości docenią zwłaszcza osoby cierpiące na problemy z sercem oraz układem krążenia. 

Większość z nas pamięta czasy, kiedy nasze mamy i babcie przygotowywały z czosnku domowe mikstury i syropy. Już wtedy doskonale wiedziano o tym, że te dobroczynne ząbki zabijają bakterię, wspomagają walkę z przeziębieniami oraz wzmacniają odporność. Czosnek doskonale radzi sobie ze zbijaniem gorączki i to właśnie dlatego niektórzy zagorzali fani naturalnej medycyny, nazywają go antybiotykiem.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń Artykuł:

Artykuły od: Eleonora Baranowska

Komentarze

Paula Kaczmarczyk

Zdrowe produkty powinny być tańsze. Po co promować zdrowe odżywianie i leczenie się domowymi sposobami, skoro BIO produkty są trudno dostępne i są drogie.

2022-04-15
0 0

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii