Brama garażowa – na co patrzeć przy zakupie?

Brama garażowa to element stanowiący ochronę dla przedmiotów znajdujących się wewnątrz garażu. Często są to pojazdy: samochody, motory i rowery, a czasem wiele innych rzeczy, na które nie ma miejsca w domu. Bezpieczna brama garażowa sprawia, że maleje ryzyko uszkodzenia tych rzeczy oraz kradzieży. Jak wybrać idealną bramę dla swojego garażu?

Brama garażowa – podstawowe kwestie

Bramy garażowe mogą występować w wersji ocieplonej. Choć są sporo droższe, to w kolejnych latach domownicy będą mogli odnotować konkretną redukcję kosztów energii, ogrzewania oraz ich utrzymania. Są w takim razie imponującym wyborem dla wszystkich tych osób, jakie cenią sobie praktyczne, opłacalne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu różnych wzorach oraz barwach. Aby ich użytkowanie było bezpieczne, należałoby regularnie przeprowadzać wykwalifikowany ich przegląd. Kompetentny serwis spowoduje, że brama garażowa będzie służyć przez długi czas.

Bramy garażowe – rodzaje na rynku

Z reguły wybierane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, które cieszą się niegasnącą renomą, doskonale sprawdzą się w wypadku sporych, szerokich podjazdów, bowiem brama otwiera się w taki sposób, że jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwieralne reprezentują najstarszy ich gatunek; otwierają się na boki, skutkiem tego wymagają dużo większej przestrzeni, na rynku spotyka się ich już coraz mniej,
  • bramy sekcyjne, inaczej segmentowe, które dzielą się na poprzeczne i górne; znamionują się świetną szczelnością, wskutek tego stanowią dobry wybór dla docieplanych garaży, otwierając się, nie potrzebują miejsca przed garażem, więc sprawdzą się w przypadku niewielkich podjazdów oraz garaży, które bezpośrednio wychodzą na ulicę,
  • bramy żaluzjowe, tzw. rolowane występują wraz z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest niezwykle wygodne, zajmują niedużą przestrzeń, a działają w taki sam sposób jak rolety okienne.

To, jaka brama garażowa będzie stosowna zależy od wielkości podjazdu, powierzchni podwórka oraz przystępności.

Brama garażowa – jakie cechy musi mieć?

Jakakolwiek brama do garażu, bez względu od jej rodzaju, powinna cechować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, wygodą użytkowania i wysokimi zaletami estetycznymi. Warto także zwrócić uwagę na łatwość jej montażu, możliwie łatwy sposób pielęgnacji i konserwacji, a także użyte zabezpieczenia. To niesłychanie istotne, żeby bramy garażowe prezentowały dobrą szczelność oraz odporność termiczną. Sposób ich zamykania oraz otwierania winien być prosty i cichy.

Każda z poruszonych cech jest niezwykle ważna, dlatego poszukując najlepszej bramy sprawdź każdą z tych kwestii. Jeśli produkt według opisu oraz ocen użytkowników spełnia te kryteria, może to być właśnie brama idealna. Wybór wśród nich zależy od upodobań oraz kwoty, jaką chcesz przeznaczyć. Mamy nadzieję, że udało nam się wyjaśnić niektóre kwestie i pomóc w wyborze!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Leon Marciniak

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Brama garażowa to element stanowiący ochronę dla przedmiotów znajdujących się wewnątrz garażu. Często są to pojazdy: samochody, motory i rowery, a czasem wiele innych rzeczy, na które nie ma miejsca w domu. Bezpieczna brama garażowa sprawia, że maleje ryzyko uszkodzenia tych rzeczy oraz kradzieży. Jak wybrać idealną bramę dla swojego garażu?Brama garażowa – podstawowe kwestieBramy garażowe mogą występować w wersji ocieplonej. Choć są sporo droższe, to w kolejnych latach domownicy będą mogli odnotować konkretną redukcję kosztów energii, ogrzewania oraz ich utrzymania. Są w takim razie imponującym wyborem dla wszystkich tych osób, jakie cenią sobie praktyczne, opłacalne rozwiązania.Bramy do garażu dostępne są w wielu różnych wzorach oraz barwach. Aby ich użytkowanie było bezpieczne, należałoby regularnie przeprowadzać wykwalifikowany ich przegląd. Kompetentny serwis spowoduje, że brama garażowa będzie służyć przez długi czas....