Czy znasz wszechstronne zastosowanie oleju z czarnuszki?

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem to roślina o drobnych, czarnych ziarenkach, przypominających do złudzenia ziarna sezamu. Olej tłoczony z czarnuszki, znany jest już od bardzo dawna i według niektórych stanowi uniwersalny, a przede wszystkim naturalny lek na większość dolegliwości. Jakie zatem właściwości posiada olej z czarnuszki? Jak wpływa na organizm, jakie choroby pomaga zwalczać i czy można go stosować prewencyjnie? Poniższy artykuł pomoże rozwiać te wątpliwości.

Olej z czarnuszki na niestrawność

W razie zatrucia pokarmowego też może wspomóc olej z czarnuszki. Niemal każda apteka dysponuje produktem w postaci kapsułek do połykania oraz płynu do podania ustnego. Poza tym olej z czarnuszki ma również działanie wspomagające prawidłową pracę wątroby.

Sama roślina kwitnie pomiędzy czerwcem a wrześniem. Posiada charakterystyczne białe bądź niebieskie kwiaty i czarne, trójgraniaste nasiona. Z kolei olej przybiera odcień miodowy, ciemnobrązowy czy też żółtopomarańczowy. Jego smak oraz zapach jest niezwykle intensywny, nieco gorzki i korzenny.

Olej z czarnuszki w wygodnych kapsułkach. Czy można go kupić?

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno posiada w składzie wapń, żelazo, potas, biotynę, beta-karoten, selen, witaminę E, biotynę, sód, cynk oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Jest wykorzystywany w celu wzmocnienia wytrzymałości dzieci i dorosłych. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Na kłopoty skórne, poparzenia słoneczne, łupież, trądzik lub atopowe zapalenie cery również wykorzystywany jest olej z czarnuszki. Każda apteka dysponuje zarówno płynem do podania ustnego, jak i również kapsułkami.

Produkt ten może okazać się pomocny w łagodzeniu stresu, w wyciszeniu i walce z problemami ze snem. Metoda przyjmowania i dawkowanie opisane jest w instrukcji, jaką znajdziemy w opakowaniu. Olej z czarnuszki powinny ograniczyć kobiety w ciąży oraz dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Sprawdź moc zamienników oleju z czarnuszki

Czarnuszka oraz pozyskiwany z niej olej to naturalnie tylko przykład. Takich przykładów zbawiennych darów natury jest znacznie więcej, a gojnik jest jednym z ciekawszych. Gojnik może być znakomitym wsparciem dla układu odpornościowego, dodając energii, wpływając pozytywnie na witalność, eliminując zmęczenie oraz huśtawki nastroju. Stosowany jest do leczenia grypy i przeziębienia, a także infekcji uszu.

Zawarta w nim dopamina i serotonina posiadają właściwości uspokajające nerwy, dzięki czemu jest stosowany jako środek zwalczający depresję i nerwicę. Może poprawiać nastrój i pracę mózgu. W wypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz profilaktyce zaburzeń nerek także można wykorzystać gojnik.

Poznaj zalety gojnika

Szałwia libańska, czyli właśnie gojnik, wykorzystywana jest przez osoby dbające o urodę. Zawiera liczne składniki mineralne, takie jak: potas, sód, magnez, żelazo, miedź, taniny oraz właśnie antyoksydanty pobudzające naskórek do syntezy kolagenu i neutralizujące wolne rodniki, co spowalnia procesy starzenia się skóry. Gojnik polecany jest często osobom, które często zmagają się z przeziębieniami i zapaleniem gardła, czy bólami zatok. W medycynie ludowej gojnik jest używany także w zaburzeniach trawienia, problemach z pracą nerek (zwłaszcza przy obecności kamieni), a także w infekcjach dróg moczowych

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń:

Dodane przez Joanna Wiśniewska

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem to roślina o drobnych, czarnych ziarenkach, przypominających do złudzenia ziarna sezamu. Olej tłoczony z czarnuszki, znany jest już od bardzo dawna i według niektórych stanowi uniwersalny, a przede wszystkim naturalny lek na większość dolegliwości. Jakie zatem właściwości posiada olej z czarnuszki? Jak wpływa na organizm, jakie choroby pomaga zwalczać i czy można go stosować prewencyjnie? Poniższy artykuł pomoże rozwiać te wątpliwości.Olej z czarnuszki na niestrawnośćW razie zatrucia pokarmowego też może wspomóc olej z czarnuszki. Niemal każda apteka dysponuje produktem w postaci kapsułek do połykania oraz płynu do podania ustnego. Poza tym olej z czarnuszki ma również działanie wspomagające prawidłową pracę wątroby.Sama roślina kwitnie pomiędzy czerwcem a wrześniem. Posiada charakterystyczne białe bądź niebieskie kwiaty i czarne, trójgraniaste nasiona. Z kolei olej przybiera odcień miodowy, c...